close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Rozhovor se skupinou Blue Rocket


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Saturday 14.4.2012 11:11, read: 1213×
http://www.ceskydomov.cz/uploads/9675031674e51dbc519d73_-var-www-vhosts-ceskydomov-cz-httpdocs-uploads-temp-16774065554e51dbc518d1b-LOGO-BLUE-ROCKET-jpg.jpg?width=1000&height=600

Za dobu své existence máte na kontě společné hraní a s tím spojených nezapomenutelných zážitků s Nazareth, Molly Hatchet, Ken Hensley nebo The Yarbirds. Máte jako kapela ještě nějaký sen,  s kým by jste si rádi zahráli?
- Máme, ale Led Zeppelin už neexistujou....jasně že chcem, aby Status Quo hráli předkapelu, to by bylo lepší :-)

Ve spojení s Vaší kapelou se užívá označení jižanský rock. Souhlasíte s takovým stylovým zařazením,  nebo se cítíte jako  rocková kapela?
- My hrajem hlavně písničky a jestli jsou takový, nebo makový ať si každej posluchač zvolí sám, hlavně ať se líbí.

Na přelomu let 2011/2012 vznikla vaše druhá deska. Už došlo k jejímu vydání, případně kdo ji vydal a je možno si ji objednat?
- Ještě není v distribuci, ale máte se na co těšit, vydá jí Česká muzika a nebude to dlouho trvat :-)

Vaše kapela byla založena v roce 1997 v Teplicích. Měli jste své začátky a možnosti prosazení horší než třeba kapely z Prahy.
-To nevíme v Praze hrajem až teď, ale myslíme, že to bylo stejně fajn i stejně těžký....vždyť to znáte

Jak vidíte současnou podporu rockové hudby v médiích?
-Málo, i když rockový rádia už jsou po celý republice, ale problém je se do nich dostat pro neznámou kapelku, my už si tolik nestěžujem, ale byla to dřina :-)


Kolik koncertů ročně odehrajete?
-Mezi 4ceti až padesáti.

Hrajete i na letních festivalech? Kde vás případně můžeme v létě slyšet?
-Dostat se na FEST je těžší než do rádia, takže na Sázavě, nebo Trutnově nás nehledejte, naše stránky či Facebook vám řekne víc .Hrát na velkym festivalu je velkej lobbing, buď to stojí prachy , nebo musíš vyhrát nějakou soutěž, ale soutěžit se dá tak ve sportu a né v muzice, kolik je uší tolik je muziky.

Jezdíte hrát i do zahraničí a kde případně jste byli nejdál?
-Moc ne, ale Německo je od nás kousek , takže jsme hráli motorkářům z druhé strany Krušnejch Hor. Na letos by tam mělo bejt nějaký Polsko, ale zatím v jednání,takže držte palce barzo hore.

Rockových klubů je u nás poměrně dost. Můžete uvést ty,  kam se rádi vracíte a víte, že tam je skvělé publikum?
-Retro music hall tam jsme hráli víckrát a moc se nám tam líbí i stran zvuku a výborný publikum,Stará mydlárna v Mělníku má taky svoje kouzlo, ostatně jako většina malých klubů, nejde všechny napráskat, tak to berte, že se tu máme parádně.

Připravujete i DVD v jaké formě bude vycházet? Biografie skupiny, záběry ze zákulisí, koncert atd....... přibližte nám ho.
-Je to vlastně živý hraní ve studiu, něco jako Na Kloboučku, nebo v Abbey Road, nechte se trochu překvapit, vyjde spolu s novou deskou.

Určitě budete s námi (Alan und Pigeon) souhlasit, že je docela dost těžké se v Čechách prosadit. Zkusili jste se dostat jako skupina do nějaké takzvané stáje? Třeba k Hejmovi?
-Zkoušet musíš všechno a pořád.Pro nás je úspěch to že jsme se dostali pod vydavatelství Česká muzika, což by mohlo pomoct v dalším letu naší Modrý Rakety, uvidíme.


Blue Rocket je kapela relativně mnohočlená + přibíráte i hosty. Takto jste chtěli hrát vždy? A proč (my víme proč – to je pro ostatní) máte kapelu mnohočlenou? Rock vesměs stačí hrát ve čtyrech nebo pěti lidech.
-Nikdo z nás neni tak dobrej, abychom mohli hrát ve čtyrech nebo pěti, takže už máte jasno.(hahahaha) a mimo jiné Karel Božský si taky zve hosty a my hosty rádi, jsou to vesměs kamarádi.

Díky za tištěný rozhovor a těšíme se na rádiovou formu rozhovoru
-My taky moc děkujem a těšíme se.

Pigeon und Alan
-Mára a Samec


Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
6 and 10? [numerically]