close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Rozhovor s Jardou Tomkem


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Monday 15.5.2017 10:07, read: 854×
/files/images/rozhovory/P5144358.JPG

U-73 bigbít, rock, blues a Jarda Tomek. Underground dob let 70. Staré máničky, závadná mládež, doba NORMALIZACE. Krásně odporná současná doba. 


Alan – Ahoj. Mohl bys představit U73 a říci co vlastně hrajete za styl?
Jarda - Kapela U-73 se skládá ze tří hráčů kteří hrají HardRockJazz ale v základu mají kolem 60 skladeb z toho 35 vlastních ,hrajeme různé styly pro široké spektrum posluchačů ale stále Rock.Používá název U-73 je evidováno na OSA U-73 Jardy Tomka


Alan – U73 vznikla po rozpadu, nebo rozpuštění skupiny Ústecké Špíny. Proč tomu tak bylo a kapela tedy v současné době hraje jiný styl?Repertoár?
Jarda -  U-73 hraje stále v původním složení jen název se změnil z Útecké Špíny na U-73 , pro špatnou komunikaci v Německu kde to bylo  špatně překladatelné a znělo to punkově,repertoár byl vždy ovlivněn koncerními podmínkami posluchačů, hrajeme Jazz, Hard Rock, Blues, Rockenrol , RockMetal a RockBlues - někdy i 5 - 6hodin.


Alan - Za dobu 7 let máte venku kolik alb? A jsou od sebe rozlišná? A v čem?
Jarda - Od roku 2007 jsme nahráli i demo narávky 5 Cd a 1 kompilaci s Německými kapelami a pracujeme na CD 6 2017 Pták Ohnivák,  každé období natáčení bylo vždy ovlivněno dobou,  ale názvy hodně napoví. 2009 Labe ,2011 Prachy, 2012 Normalizace, 2013 Kříže, 2015 Motor.


Alan – Sami jste si natočili 19 klipů, vše amatérsky. Není to už spíše film? Navazují na sebe, a nebo jde  vždy o nějaký pocit a ten je hudebně i obrazově zachycen?
Jarda - Jo  na Youtube a Bandzone máme v současnosti 25 Klipů které máme natočeny poloamatérsky , jsou to pocity a vize, které jsem s kamarády stvořil, prezentuji je i na Facebooku. 


Alan – Dost často ve videích,  které točíte se objevují motorky? Hrajete tedy hlavně na srazech motorkářů? A ty máš jaký vztah k motorkám a k lidem,  kteří se kolem motorek točí?
Jarda - V krátkém období jsme zacílili i na motorkáře s nástupem nového bubeníka,  ale i náš tradiční se toho dnes ujmul, a já sám mám dnes silniční čtyřkolku jelikož jsem se na motorce vysekal.


Alan – Co nový materiál,střádáš? Vím že nové skladby jsou, jak pokračujete. Album další na cestě?
Jarda - Pracujeme na novém CD 6 Pták Ohnivák kde jsme zacílili na dnešní dobu /Emigrace ,Underground a potenci / máme však problém z nahrávacím studiem, hledáme.


Alan – Jsi pamětníkem dob minulých, letité máničky, scházíte se ještě? A neohlížíte se občas do křoví zda tam opět neleží nějakej ten soudruh a nesleduje vás, tak jak tomu bylo?
Jarda - Od roku 1970 jsem patřil mezi tehdá závadnou mládež a jsem rád,  že se i dnes rádi setkáváme na srazech mániček. Potkávám však lidi , kteří tam  nepatřej a v minulosti škodili a když to i organizují, jsem z toho smutnej. Říkám tomu krásně hnusná doba jako za Normalizace.


Alan – Pojďme se trochu zasmát. Hoď pár vtipných zážitků při natáčení klipů.
Jarda - Zážitky z produkcí a koncertů jsou na velké rospisování jen ty cesty do Hodonína, Brna , Prahy, Hrady  - Zámky atd. ročně 40 koncertů po dobu 9 let. Však vzpomenu na Orlík,  kde jsme hráli již po 12té a když jsme hráli předloni  Woodo CHile v 02 hodin padali na zámku pušky ,přijeli Policajti a stopli to, však ale po chvíli Jazzu jsme se líbili, 2500Watt to byla Jimi – jízda. Taky musím vzpomenout na Mišáka /U Zpěváčků/ a na Štefana /Orlík kurty/ kteří tu už nejsou ale nechyběli na žádném našem koncertu.
 

Alan – Díky za rozhovor a za skvělí Rock n Roll Rock který děláte.
Jarda - Chtěl bych Vás pozvat letos do Prostoru v Blatné kde již po třetí budeme na jaře hrát, poslechnout si nás můžete na U-73 Youtube.com a Bandzone.cz psát na U-73 Jardy Tomka Facebook , koncerty hrajeme vždy po domluvě /respektujeme pořadatele / Zdraví Vás kapela U-73.

 

 


 


Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
13 and 4? [numerically]