close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Rozhovor s Witch Hammer


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Monday 7.8.2017 20:00, read: 889×
/files/images/rozhovory/IMG_7945.jpg

Witch Hammer se za poslední rok dostávají opět do formy a do popředí


Ahoj po delší době.
Alan  - Máte venku nové album s názvem D – generace. Co znamená D – generace?
Honza - Je to zkratka D jako digitální generace. Generace mladých lidí, co se utápějí v tabletech a různých Faceboocích apod....


Alan  - Jak velký náklad jste dělali,a co vás vedlo ve změně zpěvu z angličtiny do češtiny?
Honza - Dělali jsme náklad prozatím 500ks CD a změna angličtiny na češtinu byla přirozený vývoj kapely. Chceme se více otevřít československým fanouškům, kterých máme hodně a chceme, aby věděli hned o čem skladby jsou, a ne aby si to googlili na překladačích. :-)


Alan  - Kde jste natáčeli, kde jste dělali master?
Honza - Natáčeli jsme u nás doma v Jablunkově ve studiu GM recording. Je to studio našeho dlouholetého kamaráda Martina Roženka. Master jsme dělali taktéž v GM...


Alan  - Měli jste kolem nějaké peripetie? Srandu i průsery?
Honza - Průsery a sranda jsou dobře zdokumentovány na našem youtube kanálu, pod hlavičkou dokumentu Witch hammer Studio 2017. Jsme kapela kde sranda a peripetie jsou na denním pořádku. :-) Kdo nás poznal osobně, ví, o čem mluvím...


Alan  - Psali o vás v různých novinách i časopisech. Většinou kladně, jaký z toho máte pocity?
Honza - Osobně mě to hřeje u srdce, že hudba, kterou skládám a předkládám klukům ve zkušebně prostě funguje a když k tomu Petr, náš basák, dodělá texty, tak není co řešit! a myslím že albem D-generace, jsme udělali čáru přes rozpočet mnoha profi kapelám. :-)


Alan  - Album provází i klip Tak mě sjížděj. Proč na tuto skladbu? Scénář jste si dělali sami?
Honza - Měli jsme poměrně málo peněz na klip, ale měli jsme to štěstí, že náš dlouholetý kamarád a bratr našeho bubeníka, Pavel Mišun je fanoušek do kamer a vůbec všeho, co se natáčení týče...Natočil nám klip a zprvu jsme tomu moc šancí nedávali, ale po zhlédnutí Pavlíkovy práce nás tak uchvátil svojí precizností, že máme rozdělány další 2 klipy. :-)


Alan  - Zde se dostáváme k menším odpůrcům ohledně obsahu. No odpůrcům, spíše odpůrkyním, co vy na to?
Honza - Lidi, co nás špiní za tento klip si vlastně ani neuvědomují, jakou reklamu nám dělají a o tom to je! Progrese dělá výsledky, a tak to funguje všude... Odpůrkyním nejspíš vadí, že nemohly v tom klipu být taky. :-)) Co si budem povídat…, kolik jinochů skončilo po zhlédnutí klipu na záchodě s kalhotama dole... :-))) A o tom to je, dělat věci trochu nezvykle, abys vyčníval a tím na sebe upoutal pozornost. Jako to třeba dělá kapela GHOST...jejich image je úžasná a hudba ani nemluvě. Doporučuji poslechnout jejich album MELIORA...


Alan  - No točit klip jak hladíte pejsky a koťátka by bylo asi hezké, ale trochu vzdálené nejen metalu. To necháme hip hopu. Smích????
Honza - Každý styl je takový, jaký je... Já nepomlouvám a neházím špínu na žádný hudební styl... I když na TV Šlágr by se hoši z Duo Yamahy mohli trochu nad sebou zamyslet... Peníze nejsou všechno. :-)


Alan  - Co další obrazový materiál, bude se něco natáčet?
Honza - Jak jsem říkal, chystáme další 2 klipy...

 

Alan  - Díky za rozhovor, a ať se daří. Počítám, že dáme další rozhovor po festivalové sezóně a s novým obrazovým materiálem. 
Honza - DĚKUJEM WITCH HAMMER.


 


Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
5 and 0? [numerically]