close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Lord rock Klatovy náměstí


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Sunday 10.9.2017 09:05, read: 565×
/files/images/rozhovory/6019798_211.jpg

Skupina Lord pokřtila na domácí půdě CD – Čekání na jaro ...
V rámci vystoupení proběhl křest nového CD ,,ČEKÁNÍ NA JARO,,. Jako své hosty si kapela  přizvala  spřátelené kapely Ukradený Vjecy a pražskou rockovou legendu TAM. Atmosféru  zpříjemnila začínající třináctiletá zpěvačka Kika.

V rámci Hudební středy proběhl 30.8.2017 na náměstí v Klatovech křest alba Čekání na jaro skupiny Lord. Tyto středy pořádá město Klatovy během prázdnin již několik let. Obyvatelé Klatov si přijdou na své, vstupné je zdarma. Za to patří dík MKS .Klatovy. 
 Akce začala v 18:00 hod úvodním slovem moderátora a dvěmi autorskými skladbami mladé zpěvačky Kiky. Čas ukáže, zda se dostane do popředí pop music. Je třeba ocenit její odvahu vystupovat na veřejnosti před davem rockerů, kteří chtějí slyšet jinou tvorbu.
 Během večera vystoupila ještě dvakrát. 

Jako první host odehrála svůj 45 minutový set rocková partička TAM, která hraje od roku 1979. Samozřejmě jak tomu bývá, tak z původní sestavy jsou v kapele už jen dva muzikanti, které doplnila omladina. Nic méně jim to šlape velmi dobře. Kapela TAM je brána jako průkopník rockové scény v Česku, která začala vkládat do rockové hudby heavy metalové prvky ranného stylu.
Po kapele TAM se představila místní kapela Ukradený Vjecy. Tato kapela umí lidi „rozhýbat“ a nabudit. Mezi vystoupeními obou kapel zazpívala Kika. Moderátor Alan Rohan udržoval obecenstvo neustále v dobré náladě svými vtípky. 
 O „rockovou smršť“ se postarala skupina Ukradený Vjecy, hlavně jejich zpěvák „Strejda Fanda“, který nasadil zpěv tak dravým způsobem, že si způsobil přetlak v hlavě, až skoro omdlel. Vypadalo to, jako by dostal „ mozkovou mrtvici“. Docela jsme se zalekli, ale byl to jen přetlak, takže se pokračovalo dále do 20:20 a náměstí vřelo.

Očekávánou skupinu  Lord přivítalo na náměstí 500 nadšených lidí. Skupina Lord byla založena v roce 1988, muzikanti pocházejí z Klatov, takže nejsou žádnou neznámou. Chlapci začali hrát v 20.30h a vsadili na jistotu. Zahráli skladby ze všech svých alb, co dosud vydali.  Po osmi skladbách kapela zakončila první polovinu svého vystoupení a začala křtít nové CD. Celým večerem provázel moderátor Alan, který vyzval mistra  zvuku Pavla Broma (StudioEx Avik) a producenta projektu Miloše Beštu (Asmodeus), aby CD pokřtili. Jak jinak než“ šampaňským“ pánové polili nosič a poděkovali  kapele za krásných 30 let na scéně a popřáli dalších 30 let stejně úspěšných.  CD ,,letělo,, k divákům jako poděkování a následovala skladba Čekání na jaro.(Mistrovská rétorika autora slov Jana Petrička). Do tzv. policejní hodiny zbývalo ještě necelých 45 minut, takže se kapela předvedla v tom nejlepším co umí, aby posluchači měli co vnímat a vstřebávat ještě několik měsíců po tomto vystoupení. Během svého vystoupení  členové skupiny  rozdávali dárky fanouškům. Mezi skladbami moderátor rozdával a rozhazoval ještě trička a alba Lordů, které si po závěrečných tónech  mohli diváci nechat podepsat. Prostě show ve velkém, 30 let je 30 let! Z vystoupení byl pořízen i videozáznam pro regionální Tv FilmPro, jako vzpomínka, kterou si můžou fanoušci pustit ze záznamu i po několika letech.
Velmi dobrá akce na závěr srpna.

Poděkování : M.K.S. Klatovy za podporu a ochotu akci uskutečnit
                      David Ďoubal, Josef Kadera, Tv FilmPro - Pavel Kalista,
                      Zvuk - XXL systém – Karel“Tazzy“ Mařák, Viktor Koubík
                      Restaurace Mazda, Generali - Helena a František
                      Moderoval a lidi bavil - Alan Rohan, Foto - Rosťa Kutěj
                      Speciální dík – Miloš Mešta(Hudba,produkce) Pavel Brom (Zvuk,mix)             
                      Přemysl Hass (Mastering) Jan Petričko (úžasná slova) Lucas Dio (Desing)
Hostě:           František Pelíšek(klávesy) Kateřina Klailová (housle) Andrea Kohoutová (vokály)
                     Tereza Hammerschlagová (vokály) Tereza Hrubanová (vokály)Vladimír Hořký atd.   
                      
                     

http://bandzone.cz/lordrock

 

FOTO Z AKCE ZDE - PROKLIK

 


Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
0 and 9? [numerically]