close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Rozhovor se skupinou Rimortis


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Monday 13.11.2017 10:44, read: 859×
/files/images/rozhovory/RIMORTIS_live_1.JPG

Skupina Rimortis z Poděbrad, delší dobu není žádnou neznámou. A my vám přinášíme rozhovor k novému albu.
 
Alan – Ahoj kluci. Ze začátku byste se mohli představit, kdo na co hraje, a co hrajete?
R - Ahoj Alane, jsme RIMORTIS, hrajeme melodický power speed metal a současnou sestavu tvoří zpěvák Láďa Spilka, kytarista Martin Čermák, klávesák Jirka Vrba, bubeník Vojta Zapadlo a já, baskytarista Vašek Mrzena.
 

Alan – Než se pustíme do novinek, kdy kapela vznikla, kdo ji zakládal a jak tomu je dlouho, kdy jste poprvé stanuli před obecenstvem?
R - Vznik kapely se datuje k březnu 1999, zakládal jsem ji já s tehdejšími kytaristy a poprvé jsme hráli koncert po půl roce existence, tedy v srpnu 1999.
 

Alan - Vaše dosažené úspěchy v tvorbě? A úspěchy na pódiu?
R - Těžko říct, co je úspěch v tvorbě, za 18 let jsme vydali sedm řadových CD a jedno koncertní DVD, odehráli přes 600 koncertů...
 

Alan – Nové album „Ozvěny minulosti“ neslo s sebou i docela facku pro kapelu. Výměnu muzikantů. Proč tomu tak bylo?
R - V průběhu příprav tohoto CD se ukázalo, že někteří členové nemohli nebo už nechtěli dál ve své hudební kariéře pokračovat, že se třeba chtějí věnovat něčemu jinému ve svém životě, tak jednoduše odešli.
 

Alan - „Ozvěny minulosti“, kde jste nahrávali, master provedl kdo? Měli jste pozvány i hosty? A co producent, byl nějaký? Pomáhal vám někdo se skladbama?
R - RIMORTIS je kapela od svých počátků dost soběstačná, to znamená, že si veškeré skladby a texty píšeme sami, alba si produkujeme sami, většinou se obejdeme bez hostů, nahráváme si vše v našich domácích studiích a už s dost připravenou nahrávkou odjíždíme vytvořit finální mix a mastering do profi studia, tentokrát ke Zdeňkovi Ondráčkovi do brněnského Sonidosu.
 

Alan – Zápory jsme kolem alba už měli. Dejme teď něco vtipného, covás pobavilo. Ohledně natáčení. Máte nějaké vtipné zážitky?
R - V tomto ohledu tě zklamu, protože jak jsem již zmiňoval, my si nahráváme každý svůj hudební part ve svém domácím studiu, tedy odděleně, časově každý nezávisle na zbytku kapely.
 

Alan – Odezvy na album už máte? Kladné i záporné?
R - Odezvy máme a vesměs kladné, album se líbí a kdo je jen trochu otevřený a pochopil, proč se staly změny v sestavě, tak bez problémů desku přijme, protože je na ní slyšitelný posun a vývoj.
 

Alan – Na album „Ozvěny minulosti“, jste točili klip. Je to na skladbu Třináctá komnata. Proč na tuto skladbu?
R - Třináctá komnata dokonale vystihuje současnou hudební tvář RIMORTIS, obsahuje jak progresivnější prvky, tak i klasické power speed pasáže, navíc má jasný a zřetelný význam textu... 
 

Alan – Kdo vám obrazový materiál točil? A scénář jste měli svůj? Nebo vše jste vymýšleli průběžně?
R - Klip jsme točili s tvůrčí skupinou Artellery a scénář jsme měli předpřipravený a některé věci se dovymýšlely přímo na place...
 

Alan – A opět. I natáčení provází různé kopance a spousta legrace. Dáte něco pro zasmání?
R - Tady už by se něco našlo :-) Nebylo snadné několik hodin v kuse soustředěně předstírat živé hraní, doufám, že postupná únava a křeče z "mohutných" postojů nejsou ve výsledku poznat. A taky jsem si všiml, že se jednotliví členové hýbají, to jsem nikdy předtím a už nikdy potom neviděl, mě nevyjímaje :-)
 

Alan – Závěrem. Co připravujete do budoucna? Třeba na 1/2 roku dopředu. Pro fanoušky.
R - Deska a klip jsou venku, takže je určitě potřeba koncertovat. Pomalu se nám blíží výročí dvaceti let existence, takže spřádáme plány, jak to oslavit a co připravit pro fanoušky, určitě vyjde další řadové album a asi se nabízí vydat jakési "best of" starších písní, přezpívaných novým zpěvákem Láďou...
 

Alan – Díky za rozhovor.
R - Já ti děkuji za čas, prostor a podporu...
 

http://www.rimortis.cz

 


 


Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
0 and 1? [numerically]