close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Satan Klaus Fest


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Monday 1.1.2018 15:08, read: 812×
/files/images/rozhovory/20171225_195859.jpg

Satan Klaus Fest / 25.12.2017 / Volyně - Kulturní dům Na Nové /Avenger 25 years
Jak už to bývá zvykem, nabídla Volyně již tradičně povánoční romantický večírek zvaný Satan Klaus Fest. Tentokrát se tato akce spojila s ukončením jednoho z nejlepších projektů metalového světa -Avenger. Tento  má na svědomí Honza Kapák, který je dnes krom dalších kapel (i s bratrem Petrem „Rámusem“ Mecákem) i členem legendárních Masters Hammer. A proč ukončení Avenger? Tuto otázku Honza zodpověděl na úplném konci gigu tak, že si vzal od zpěváka mikrofon a od bicích stroze zahlásil, „ že to nemá cenu nějak rozmazávat“ a tvorba bude pokračovat dále pod novým názvem Bohemyst. 
Pojďme se na akci podívat od začátku. Akce začínala poměrně brzy a celý tento příjemný metalový večírek otevřela „banda tří magorů hrající typický Bigboš“ Kaosquad. Neuvěřitelná grind/bigbeatová smršť rozhýbala většinu fans, nejen fanoušky grind coru a hned byla lepší nálada. Kaosquad umí nabídnout strhující set, především perfektní přímočarou agresivní muziku. Tak by měl underground vypadat a Kaosquad nám ho naservíroval jak nejlépe uměl. Tak skvěle otevřít akci ve mně vzbuzovalo hned od začátku dobré pocity a skvělou náladu a už jsem se nemohl dočkat druhé kapely Black Rain. Ta byla pro mě trochu premiérou, protože jsem jí ještě naživo neviděl a neslyšel a o to víc jsem byl překvapen její kvalitou. Aby také ne když v ní za mikrofonem s kytarou řve Honza Kapák, jeho brácha Rámus mu supluje a Čert tluče bicí jako čertů král. Skvělý výkon, precizní propracovaná muzika, doslova černý déšť plný temných tónů… Set Black Rain vystřídal agresivní thrash metal Lahar. Až na menší technickou závadu v podobě nestabilních bicích se po jejich ukotvení za pár minut pokračovalo nadupaným agresivním nekompromisním thrash metalem. Totální ušní průplach! Inyho vystřídal nový zpěvák a ten si rozhýbal fans přímo pod pódiem, kam se vrhnul hned zprvu a zůstal tomu místu věrný až do konce setu. Palba, přímost, nekompromisní nášleh toho nejlepšího od Lahar!! Mosh !! Mosh !! Mosh !! Konec večírku byl pod taktovkou samotných Avenger. I když se může na první dojem zdát, že byla nálada smutná až ponurá opak je pravdou. Skoro celý sál se hýbal a pařil jak v devadesátých letech. Avenger se rozloučil naprosto perfektním setem v sestavě ve které bude pokračovat jako Bohemyst. V kotli to vřelo, pařili i muzikanti z ostatních kapel, pilo se a připíjelo nejen na novou cestu Bohemyst, ale i na Nový rok a prostě jen tak pro chuť. Nálada na pořdatelsky bezchybném Satan Klaus Festu byla naprosto strhující, přitom poměrně komorní na které jsem se potkal například s kluky z F.O.B. kteří přijeli podpořit Avenger na jeho poslední cestě….
Tento rok zemřel fantastický projekt Avenger jen proto, aby z něj povstal Bohemyst a v naprosto neuvěřitelně nadupané sestavě plodil další temnou metalovou muziku. Ať se daří !!! 
Pořadatelé Satan Klaus Festu jsou taktéž pořadatelé Enter The Eternal Fire Festu na kterém mají již potvrzeného headlinera Masters Hammer na kterou vás touto cestou zvu. 


Richard Abraham 

 

Foto + Video zde - proklik


Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
5 and 1? [numerically]