close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Rozhovor s kapelou Ukradený vjecy


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Monday 12.2.2018 20:10, read: 734×
/files/images/rozhovory/DSC00298.JPG

Alan – Ahoj ukradenky. Pojďme dotoho.
UV - Ahoj Alane, ahoj posluchači rádia Gothic.


Alan – Od kdy kapela existuje? A cítíte se jako revival?
Dan - Kapela existuje od roku 2004 a cítíme se jako kapela, která má především pobavit, ale ano jsme revivalová kapela a hrajeme pecky výhradně českých kapel.
Piko – Kapela existuje od července roku 2004, ale já nejsem zakládající člen, k tomuto bláznivému souboru jsem se přidal začátkem roku 2005. Tenkrát jsem ani ve snu netušil, že kapela bude existovat letos už čtrnáctý rok. Ano cítíme se jako revival, ale občas si s písněmi trochu pohrajem a upravíme si je podle svého.
Luděk - 2004 a jako revival ani ne.
Franta - Na tuto otázku ti nejlíp odpoví zakladatelé Dan s Luďou. Revival jak KRÁVA.


Alan – Vlastní skladby. Které ze svého repertoáru máte nejraději?
Dan - No máme pár svých věcí a já mam nejraději ZPÁTKY KE KOŘENŮM je to můj nápad ????. Piko dělal aranže a kamarád Jarda Riedl otextoval. Bylo by dobrý připomenout, že jsme si pro fanoušky připravili akustickou verzi ,,UKRADENEK‘‘ pod názvem UV potichu, kde jsme všechny písničky předělali tak, aby se daly hrát na akustické nástroje. Hrajeme v buřinkách, v košilích a vše je jinak, než když se hraje na tvrdo s elektrikama. Bývá to veliká sranda a dá se vystupovat i v menších sálech, nebo třeba jen v hospůdce. Nemusí se tahat velkej aparát světla atd. Myslim si, že tohle tady moc revivalových kapel nedělá ????
Piko - Pokusy o vlastní skladby nikdy moc dobře nedopadly, já osobně si myslím, že nám nejlépe jdou skladby převzaté. Kapela byla založená už s tím, že se budou hrát ukradené songy, a tak bych to neměnil. Existuje spousta kapel, kteří se lopotí s vlastními songy, třeba někdy i celý život, bez žádného úspěchu, někdy je lepší zahrát píseň převzatou a má zní radost muzikant i člověk pod pódiem.
Luděk - Já osobně mám rád píseň (Poletim) je to vůbec první vlastní píseň UV!!! pěkně šlape a lidi ,už si ji i notujou.
Franta - Máme. Poletím do nebe.


Alan – Hrajete tedy skladby půl na půl? Na západočesku jste bernou mincí. Co hraní mimo plzeňsko. Jak jste známí?
Dan - Ne, hrajeme především převzatý (ukradený vjecy) vlastní pecky mezi ně zamotáme, ani neříkáme, že jsou naše a lidi si je zpívají s námi. Jsme regionální kapela známá hlavně tady (Klatovsko, Domažlicko, Nepomucko a Plzeňsko). Počkej jo, 10.3. hrajeme na Moravě v Moravském Krumlově a volali nám sami tak jsme vlastně známí i na Moravě ????
Piko - Díky, máš pravdu na západočesku se nám celkem daří a v některých městech hrajeme třeba pouťové pravidelně už několik let. Mimo plzeňsko jsme párkrát zavítali, ale z nevalným úspěchem. Ale možná že  blýská na lepší časy, letos máme domluven třeba v březnu Moravský Krumlov, nebo Dobrkovskou Lhotu, která leží kdesi v jižních Čechách :-)
Luděk - Máme pár svích kousků. Myslim, že plzenský kraj nám bude stačit, ale nebráníme se občasnému navštívení jiného kraje.
Franta - Nehrajem půl na půl, tolik jich nemáme. Bernou mincí? fakt? Snažíme se dostat dál to je jasný, Známí trochu v okolí.


Alan – Co album? CD, deska, nebo volně ke stažení? Z vlastních skladeb.
Dan - Alane deska je v našem případě zbytečná, všechno už nahraný bylo???? Je spoustu videí na YOU TUBE, tam nás mohou lidé slyšet, ale hlavně vidět v teple domova. Natočit singl pro rádio by bylo fajn, to se uvidí.
Piko - Zajímavé, že se nás na to v poslední době ptá čím dál více lidí, zrovna nedávno se někdo na tohle ptal na našem webu, no museli jsme mu napsat, teď cituji: „Zdar Venco! Jsme Ukradený vjecy, takže kradem vjecy jiným kapelám, proto nemáme vlastní vjecy a tím pádem ani CD :-)))). Měj se.“ Myslím, že to přesně vystihuje odpověď na tvojí otázku.
Luděk - Já i ostatní kolegové jsme se už natočili dost v jiných kapelach, ale já osobně raději hraji pro plný sál a to nám vlastní písně nezajistí.
Franta - Album? A zaplatíš ho?


Alan – Nejste jen kapelou, která na pódiu hraje, ale dělá show a to formou prči (srandy). Je to i důvod proč na vás lidé chodí?
Dan - Myslím si, že je to tak. Dobrých muzikantů je spousta a lepších než jsme my, ale lidi se v dnešní době chtějí hlavně pobavit a my se snažíme aby to bavilo je i nás. Děláme si srandu hlavně ze sebe a snažíme se nebýt na podiu jako sochy se zakousnutým rtem ????
Piko - No určitě, nestojíme na tom pódiu jen proto aby jsme hráli a dělali jakési umění, na to jsou tu jiní, my chceme aby lidi co na nás přijdou, řekněme po náročném týdnu v práci, nemuseli nad ničim moc přemýšlet a aby se odreagovali a zasmáli. Největší prču na pódiu dělají hlavně malej a velkej tedy Dan s Frantou, když se jim daří, tak je o zábavu postaráno. Tím nechci říct, že se jim taky občas nedaří, nejsou to přeci jen školení komedianti :-)
Luděk - Za takřka 15 let už máme vybudovanou slušnou fans a lidi chtějí slyšet pecky co znaj. Samo na podiu se stále něco děje  atd.
Franta - Lidičkové se chtěj bavit a my samozřejmě taky, negativních věcí je kolem nas strašne moc. Když vidím rozesmáté tváře křepčící skákající, tak tě to dodá energii a chceš pokračovat pořád dal. No a zase přijdou lidičkové a zase se baví a tak to jde porád dolkola. Takovej koloběh života. 


Alan – Dobrá pařba a spousta srandy. Drží vás toto v big bítu který děláte?
Dan - Jasně pro mě je to ventil a odreagováni, když hrajeme, tak je mi 20.let, i když kalendář říká něco jinýho. Baví mě to, je to pro mě velká zábava a koníček.
Piko - No pařby jsou někdy neskutečný a někdy si připadám, že to je nekončící mejdan, hlavně když se hraje dvoják, pátek i sobota, to je pak neděle opravdu velmi nedělní :-) Někdy je to náročné ale na druhou stranu si člověk říká, že bez toho nemůže být, to na člověka přijde hlavně, když se delší čas nehraje.
Luděk - Myslim, že tohle všechno….Lidi, pořadatelé, plný sál a roky hraní nás drží pohromadě, i když to občas skřípe, ale jedeme dál.


Alan – Co na letošek máte připraveno pro lidi krom hraní?
Dan - Každý rok uděláme nový trička mikiny k výročí kapely. Tak třeba v loni, sázeli jsme na 13-náctku a letos vymyslíme něco ke 14. výročí kapely, ale co to bude, zatím nevíme. Necháme se překvapit. Měla by být nová pódiová plachta, na té se už pracuje, no a samozřejmě uděláme (ukradneme) nový písničky.
Piko - No to je jasný! Letos slavíme 14 let existence! :-) Budeme připravovat nová trička a mikiny, nové plakáty, nový web… Většinou kapely slaví nějaké jubileum nebo vydání desky, my né, my slavíme každý rok a každý rok připravujeme nové návrhy triček, ve stejném stylu pak je i web, plakáty apod… Každý rok je co oslavovat, že jsme přežili ty mejdany a že ještě držíme pohromadě, jako lidi i jako kapela.
Luděk - No stadartní zábavovky a v červenci 14 let UV a jeden velký fesťák v KT.Jo a ještě pár úprav co se týče vzhledu podia atd.
Franta - Spousta zábavy.


Alan – Kam si na vás lidi mohou zajít a poslechnout si U.V. Máte na stránkách. Je tam do konce roku něco, nějaká akce kterési hodně ceníte že na ní budete vystupovat?
Dan - My si ceníme každý akce, ale vyzdvihl bych dvě, a to vystoupení na fesťáku Báječná Rocková Koroze a Výroční koncert na Střelnici, kde oslavíme 14. let kapely ????
Piko - Tak už jsem zmínil Moravský Krumlov, je to pro nás zajímavé, protože jsme na Moravě ještě nehráli, byli jsme tam párkrát na vínu, ale nikdy né jako vystupující kapela, jsou tam pohodový lidé a tak by to mohlo vyjít. Jinak na webu se samozřejmě fanoušci doví naše termíny hraní, dáváme je tam zhruba s dvouměsíčním předstihem. Jinak já osobně se těším třeba do Kdyně, Chanovic, na klatovské pivní slavnosti anebo už zmíněnou oslavu čtrnácti let existence UV, která proběhne v klatovském klubu Střelnice 7.7.18.
Luděk - Veškeré akce jsou na webu a ceníme si vlastně každé akce.
Franta - Akce kde budem hrát dáváme průběžně na naše stránky. Jsou tam všechny důležité věci, hodně dobrá akce jsou pivní slavnosti v KT, pouťová šou  na Střele atd-


Alan – Díky za rozhovor. Ukradenky rovná se spoustu zábavy a energie.
Dan - My děkujeme Alane za pozvání a zdravíme posluchače a fanoušky.
Piko - Taky děkuji a máš pravdu hudba je o energii a emocích. Na závěr mi dovol všechny pozvat na náš web, kde se o kapele doví každý, co potřebuje, je tam opravdu spousty informací, fotek, videí a reportů, ať už ze současnosti nebo z historie kapely. Ahoj.
Luděk - Díky moc bylo nám ctí a někdy někde…. :-)
Franta - Dík za pokec.Děkujem i fanouškům a všem a doufáme že se budem ještě dlouho spolu takhle skvěle bavit.


http://www.ukradenyvjecy.czComments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
8 and 10? [numerically]