close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Rozhovor s Lucky Brew


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Monday 12.3.2018 10:30, read: 486×
/files/images/rozhovory/LB1.jpg

Alan – Ahoj rocková bando. Představte se nám.

Lucie - Ahoj, jmenuji se Lucie Chánová, v kapele Lucky Brew zpívám.

Dawe - Čau, já jsem Dawe Štádler, v kapele hraji na kytaru, spolu s námi v kapele působí ještě Michal Piloušek na bicí a Jan Rosa na baskytaru.


Alan – Kdy a kde kapela vznikla?
Dawe - Naše kapela vznikla začátkem roku 2013 v Prachaticích
Lucie - Vše začalo, když jsem před pěti lety vyhrála prachatickou Superstar, kde shodou okolností náš bubeník Michal Piloušek působil jako jeden z porotců a hlavní cenou bylo natočení alba.
Dawe - Původně, to měl být tedy jen studiový projekt, ale nakonec z toho vznikla plnohodnotná kapela


Alan – Jak dlouho hrajete? A proč jste si vybrali zrovna tento hudební žánr?
Lucie - Letos v lednu to bylo pět let od vzniku Lucky Brew. Styl jsme si asi nevybírali, přišlo to spíše spontánně. Je taková směsice vícero žánrů, v našich písních kombinujeme rock, hardrock místy i pop a funky. 
Dawe - Každý z nás poslouchá víceméně stejné kapely, od toho se tedy odvíjela naše tvorba. Všichni jsme z velké části ovlivněni kapelou Black Sabbath. 


Alan – V letošním roce (2018) jste vydali své druhé album. Na jakém nosiči album vyšlo? Jak se album jmenuje? A kde jste album natáčeli?
Lucie - Naše druhé album se jmenuje jedním slovem DÁL. Vyšlo na klasickém CD formátu a natáčeli jsme ho v Černošickém studiu Solisko u Vláďi Dvořáka
Dawe - Spolupracovali jsem se stejnými lidmi, jako na první cédéčku. O mastering našeho alba se postaral znovu Ecsson Waldes, který měl možnost pracovat například s Anetou Langerouvou, Davidem Kolerem nebo The Switch. Grafiku dostal nastarost opět Jan Vrba
Lucie - Do studia Solisko, jsme se vypravili několikrát. Na jaře roku 2017 jsme začali bicími, basou a doprovodnými kytarami. V červnu jsme natočili základní zpěvové linky, v létě potom přibyla kytarová sóla a na podzim jsme dodělali vokály, perkuse a další maličkosti


Alan – Na albu jste pracovali celá skupina? Nebo máte úlohy rozdělené? Kdo dělá muziku a kdo texty?
Dawe - Role v kapele jsou rozdělené, skládáme muziku všichni, já přinesu do zkušebny akordy nebo riffy a společně doděláme, škrtáme měníme, dokud nezvnikne nová píseň. 
Lucie - Když kluci mají skicu skladby hotovou, přijdu na řadu já a píšu text, buď na fráze co mi pošle Dawe, nebo text napíšu celý sama.
Dawe - Občas se nám povede, že skladbu vytvoříme ve zkušebně jamováním, je to různorodé.


Alan – Jak dlouho jste album natáčeli? A máte nejaké perličky z natáčení?
Dawe - Album jsme natáčeli během celého roku 2017. Zážitků z nahrávání je bezpočet, třeba, když jsem zapomněl vypnout světla u dodávky. Ráno musel přijet producent Vláďa Dvořák se starovacími kabely. Je toho spousta.
Lucie -  Perliček máme hodně, nejen z natáčení, ale i z cest na koncerty a zpátky, nočních návštěv benzinových pump a tak dále. Detaily si, ale necháme pro sebe


Alan – K novince patří i křtění. Kde tedy proběhl koncert pro představení CD? Kdo album křtil? A koho jste si pozvali jako hosta, nebo hosty?
Lucie - Kdo jiný by měl pokřtít naše album DÁl, než nejvěrnější fanoušek Lucky Brew Ozzák, který nevynechal skoro žádný náš koncert. Během akustického setu se nezi hosty objevil Jakub Weiss na klávesy a Karol Komenda na kytaru. 
Dawe - Jak Karol tak i Jakub k nám již od počátků patří, jsme dobří kamarádi. Proto jsme byli rádi, že přijali naše pozvání.


Alan – Bude album doprovázet i obrazový materiál? Klip, či cokoliv podobného?
Dawe - Ano, chystáme natočení videoklipu, který bude silně propojen s grafikou naší desky. Na přední stranu jsme totiž použili fotografii Křištanovického rybníka. Videoklip se bude natáčet na stejném místě. 


Alan – Připravujete se na letošní koncertování i momo region? Západní Čechy?
Lucie - Potvrzené koncerty jsou nejvíce orientovány do jižních čech, v jednání jsou města jako Praha nebo Plzeň. Informace o všech akcí, kde nás můžezte vidět jsou na facebooku a profilu bandzone. 


Alan – Díky zarozhovor.
Dawe, Lucie -  Děkujeme za rozhovor a podporu, Ahoj.


http://bandzone.cz/luckybrew 


Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
1 and 0? [numerically]