close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Dawn of Heathen Warriors


Concerts


Written by Guzdan on Friday 2.3.2012 23:23, read: 794×
http://usr.bandzone.cz/fan/d5/40/6ead/ee/7d/63fc/INMOLUlfsx80Bo2WNg45zIVj3KfUawya.jpg

Dawn of Heathen Warriors je třízastávkové tour po Čechách ve znamení pagan a folk metalu.

Termíny koncertů jsou:

22.3.2012 – Plzeň, Watt

23.3.2012 – Praha, Exit-us

24.3.2012 – Brno, Melodka

Akce proběhne za účasti belgické troll metalové kapely Aktarum, německých pagan metalistů Nothgard, slovenských folk metalistů Prarod a dvou českých kapel – pagan black metalové Panychidy a pagan folk metalistů Odraedir. Vstupné v předprodeji činí 180Kč, na místě pak 230Kč. První kapela začíná hrát v 18:30. Předprodejové lístky jsou k dostání na barech klubů, kde akce proběhne. V Plzni je to MC Watt, v Praze RC Exit-Us a v Brně KD Melodka. Na této akci nebude rovněž chybět ani medovina. Prvních 50 příchozích dostane na uvítanou panáka medoviny slovenské firmy Apimed, jež se stala jedním z partnerů akce. Stránka akce je http://bandzone.cz/fan/dohw , na Facebooku https://www.facebook.com/events/230909343659070/

Aktarum si svým originálním trollím black metalem s klávesovými party a zejména kvalitním albem Gang of Trolls vydobyli renomé především v západní Evropě, kde se objevili po boku např. Moonsorrow, a nyní poprvé zavítají i k nám do České republiky v rámci DOHW tour. Němečtí Nothgard patří mezi špičku západoevropského pagan metalu. Jejich vynikající album Warhorns of Midgard je mezi kritiky oblíbené zejména díky zručně zahraným a technicky náročným kytarovým riffům, klávesové smršti se symfonickými a epickými prvky a hutnému growlu. Obě kapely již mají připravené nové skladby a obě na tento rok plánují vydání desky. Své počiny představí i tady u nás. Panychida je v Česku stále více oblíbená. Melodický black metal říznutý folkovými vlivy vypilovali k dokonalosti a o nedávno vydaném EP Woodland Journey to platí dvojnásob. Remastrované skladby ve folkovějším podání i zbrusu nové věci z tohoto EP uslyšíme živě na DOHW. Prarod je folk metalová parta z Trenčína vsázející na slovanskou tematiku, v současné době populární. Kapela, která je známá zejména na Slovensku, se nyní přijede podívat i k nám do České republiky! Zahraje skladby z připravované desky, kterou bude natáčet v průběhu března tohoto roku. Čekají nás syrové kytary i melodické vyhrávky, agresivní zpěv a to vše prokládané melodiemi na sopránovou flétnu. Odraedir je mladá pražská kapela, která hraje pagan metal s prvky vikingského i slovanského folkloru. Také zahrají nové kousky, navíc v silnější sestavě. Tour s nimi odehraje houslistka a taky klávesák. Oba dva jsou zárukou folkovějšího a zároveň epičtějšího zvuku! Bude na co se těšit!

Už jen snad perlička na závěr, Lístek nezahazujte, bude Vás opravňovat k 20% slevě na jednorázový nákup vybraného zboží po dobu 6-ti měsíců v kamenném obchodě Drakkaria. :-)


Adresy klubů:

Music club Watt, Americká 14, Plzeň

RC Exit-us, Sokolovská 195, 190 00 Praha 9

KD Melodka, Kounicova 20/22, 602 00, Brno

 

Profily kapel

Aktarum (BEL): http://www.myspace.com/aktarum

Nothgard (DE): https://www.facebook.com/Nothgard

Panychida: http://bandzone.cz/panychida

Prarod (SK): http://bandzone.cz/prarod

Odraedir: http://bandzone.cz/odraedir


Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
1 and 7? [numerically]