close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Interprets - Album listing


Signum Regis

Signum Regis/-
Signum Regis 2008  R
The Eyes of Power 2010  R
Established:2007
Genre:Melodic Metal
Origin:Senec - Slovakia
Active:still active
Web:http://www.signum-regis.com/

Sample


Text převzat z http://www.signum-regis.com/

Kapelu Signum Regis založil v roku 2007 basgitarista a skladateľ Ronnie König. Tvorba Signum Regis je zameraná na melodický metal s neoklasickým nádychom a virtuóznymi gitarami.

Na nahrávanie albumu Ronnie pozval gitaristov Ada Kalábera a Filipa Koluša, klávesáka Jána Tupého a bubeníka Luděka Struhařa.

Otázka obsadenia hlavného speváka však bola stale otvorená, no napriek tejto skutočnosti netrvalo dlho a kapela sa rozhodla pozvať svetoznámeho vokalistu s vynikajúcim hlasom zo Švédska, Görana Edmana. Tohoto speváka nie je potrebné predstavovať, obzvlášť metalovým nadšencom, pretože jeho spolupráca s Yngwie Malmsteenom a Johnom Norumom na ich albumoch je legendárna.

Nahrávanie začalo s demo verziami, ktoré kapela zaslala Göranovi. Našťastie, prvé tri piesne ("Follow The Light", "Neverland" a "Bright Days Of Glory") ho oslovili natoľko, že súhlasil so spoluprácou. Vrámci tejto veľmi dobrej a úzkej spolupráce, sa podarilo zaslať prvé nahrané piesne, vrátane "All Over The World", "Neverland", "For Ever And A Day", "Bright Days Of Glory" a "Mountain Haze" , do rôznych labelov po celom svete. Reakcie na nahrávky boli veľmi pozitívne a od tohoto momentu bolo isté, že kapelu čakajú veľké ciele.

Hneď po vypočutí nekompletnej nahrávky s nie "veľmi čistým" zvukom, ponúkol japonský label Avalon/Marquee Signum Regis kontrakt. Nahrávanie pokračovalo v dvoch štúdiách, Ronnieho súkromnom "Vindex" štúdiu v Senci a v "Göran Edman" štúdiu vo Švédsku. Všetky piesne zmixoval Ronnie. V apríli 2008 bol všetok materiál pripravený na mastering, ktorého sa zhostil svetoznámy producent Tommy Hansen v Jailhouse Studio, z Dánska. Celý proces bol ukončený v máji 2008 a nastal čas hľadať label v rámci európskeho regiónu. Rozhodnutie pre spoluprácu padlo na Locomotive Records. Následne je album s príznačným názvom Signum Regis, vydaný v rôznych krajinách. 23. júla v Japonsku, 26. augusta v USA a 29. augusta v Európe.

V januári 2009 nastávajú zmeny. Luděk Struhař odchádza z kapely z dôvodu časovej zaneprázdnenosti a nahrádza ho bubeník Adrián Ciel.

Následne, v marci 2009 kapela začína pracovať na nahrávaní druhého albumu. Všetky linky bicích nástrojov sú skompletizované v lete 2009 a ostatné nástroje v jeseni 2009. Počas prác v štúdiu, kapela nahrala cover od kapely Helloween "Sole Survivor".

Neskôr, na jeseň 2009 sa kapela začala zaoberať myšlienkou, že začne so živými vystúpeniami. Adrian Ciel sa rozhodol, že nebude súčasťou takejto formácie a doporučil bubeníka Jara Jančulu, ako náhradu za seba. V januári 2010 sa Jaro stáva plnohodnotným členom Signum Regis.

Súčasťou živej metalovej kapely nechcel byť ani Göran, nakoľko on sa metalu venuje už iba štúdiovo. Z tohoto dôvodu kapela vyhlásila v novembri 2009 oficialny konkurz na post speváka, ktorý by s kapelou koncertoval a prípadne aj ďalej štúdiovo spolupracoval. Do konkurzu sa prihlásilo niekoľko záujemcov. Najlepšie sa osvedčil český spevák Josef Vlaschinský, ktorý sa predstaví na najbližích koncertoch. U kapely zarezonovali demo nahrávky jeho vlastnej tvorby, kde ukázal veľký hlasový potenciál, všestrannosť a muzikálnosť.