close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Interprets - Album listing


Calathea

Calathea/-
Hotel Loneliness 2009  R
Established:1999
Genre:Alternative Rock, Gothic
Origin:Liberec - Czech Republic
Active:still active
Web:http://www.calathea.cz/

Sample

Text převzat z  www.calathea.cz

Kapela Calathea vznikla na jaře roku 1999 ve složení Lukáš Pirkl - zpěv, kytary, Pavel Pirkl - bicí, Jaroslav Holý - klávesy. Ještě v tomtéž roce v létě bylo pořízeno první demo-CD "The Touch Of Empty Verse", které se setkalo s vřelým přijetím jak od kritiků (např. Rock&Pop - demo měsíce), tak od fanoušků. O dva roky později se kapela přihlásila s novým materiálem ve formě demo-CD "Wish Thinking". Náklady obou těchto titulů byly nakonec zcela vyprodány. Skladba "Wish Thinking" se později objevila (společně se songy od Post-it, Khoiba, Clou atd.) na úspěšné kompilaci "Beat infusionn".

V roce 2004 se ústřední postavou kapely stává zpěvačka Olga Lounová (známá z muzikálů Golem, Dracula, Lewron Orchestra nebo z TV seriálů Ošklivka Katka, Vyprávěj atd.) S Olgou za mikrofonem natáčí Calathea promo CD, na kterém spolupracuje mj. i s Dušanem Vozárym (Oceán). Skladba "Sad Lines of Nowhere" byla zařazena na kompilační CD "Soundczech" (společně se Support Lesbiens, Buty, Vypsaná fixa, J.A.R, Wohnout atd.) vycházející s časopisem REPORT. Kapela absolvuje mnoho tuzemských i zahraničních koncertů.

V roce 2007 přichází nová zpěvačka Markéta Myšková, se kterou kapela o rok později dokončuje 10-ti skladbové CD "Hotel Loneliness". Toto cd vychází v lednu 2009 jako příloha dvoučísla magazínu REPORT.

Kapela počas své existence čile koncertuje nejen u nás, ale i v zahraničí (Německo, Rakousko, Slovensko, Polsko, Chorvatsko..atd.) Z řady úspěšných koncertů, které kapela odehrála, lze bezesporu vyzdvihnout pražské vystoupení s finskými hvězdami HIM nebo NEGATIVE, také s legendárními amíky TYPE´O´NEGATIVE nebo se švédskou kapelou DEATHSTARS. Nutné je zmínit i účast na největším evropském "gothic" festivalu "Wave Gothic Treffen" v Lipsku, kde vystoupila těsně před THE 69 EYES atd...

Z dalších kapel, které Calathea na společném podiu potkala lze jmenovat např. MORTIIS (nor), FEILED (fin), HEVEIN (fin), T. M. STEVENS (usa), STONEMAN (sui), ZUPROWSKI CONNECTION (uk), SEVEN HEROES (uk), MARYLA RODOWICZ (pol), LORD BISHOP & ROCKADELIC KINGS (usa) BUSHCRAFT (uk)....atd....atd.