close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Interprets - Album listing


Bastard

Bastard/-
Bastard 1994  R
…na start! (EP) 2017  R
Established:1993
Genre:Hard & Heavy
Origin:Havířov - Czech Republic
Active:still active
Web:http://bastard-band.cz/

Sample

Za oficiální vznik považuje kapela rok 1993 ve složení: Láďa Tomis (ex Hrot, Doga, nyní J.Schelinger revival Ostrava) - zpěv, Ladislav Krečmer (ex Citron, Tanja) - kytara, Libor Štumpfe - kytara, Petr Galambica - basová kytara a Lumír Outrata - bicí.

 

Po rozeslání prvního demosnímku dostává kapela nabídku ke spolupráci od firmy Monitor EMI. Podepisuje s ní smlouvu a jako první natáčí ve studiu "Propast" Petra Jandy cover - verzi písně Katapultu "Máš na to být víc" (CD, MC 13 fláků od Kaťáků).

Před natočením debutového alba s názvem "Bastard" v roce 1994 opouští formaci kytarista Libor Štumpfe a bubeníka Lumíra Outratu nahrazuje Stanislav Hovadík. V této sestavě natáčí kapela CD ve vyhlášeném studiu "C" Radima Pařízka. V témže roce vyráží jako hlavní předkapela Kabátu na turné "94 po celé ČR, kde se jako druhý kytarista připojuje Petr Nastulczyk (ex Doga). K albu "Bastard" byly vydány dva promosingly a natočen videoklip. Před touto deskou se Bastard objevil na několika CD kompilacích (mj. Rockové balady, Rokenrol až namol). Po tomto úspěšném vzestupu pak v roce 1995-6 přestává být kapela aktivní a prakticky dochází k jejímu zániku.

 

V červenci 2015 dva z klíčových členů, Láďa Tomis (zpěv, texty) a Ladislav Krečmer (kytara, hudba) začali uvažovat o znovuvzkříšení této formace a začínají podnikat první krůčky. Od října 2015 je kapela kompletní a připravuje svůj návrat na rocková pódia i do natáčecího studia. Následující jaro (2016) jedou společné turné s legendami CITRON a vítězí v Czechparádě na TV REBEL za měsíc únor . V létě se pak účastní řady festivalů mj. MASTERS of ROCK ve Vizovicích, BENÁTSKÁnebo ROCK HEART spolu s HELLOWEEN.

 

Nové EP pod příznačným názvem Bastard na start evokuje loňský comeback kapely po dlouhých jednadvaceti letech a je jakýmsi předkrmem před regulérní deskou, kterou Bastard plánuje vydat na konci roku 2017. Nové EP Bastard pokřtil 28. ledna v havířovském klubu Stolárna se vzácnými kmotry a za asistence brněnských ďáblic LORETTA a slovenské party ROCK IS BACK.

TV REBEL na křtu natáčel report do pořadu ROCK SPECIAL !!!

 

BASTARD 2017:

Láďa Tomis - zpěv

Ladislav Krečmer - kytara

Jarda Pačes Dolejš - kytara

Jarek Jedlička - basová kytara

Mojmír Krochmalný - bicí