close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Interprets - Album listing


SG – Sjetý Gumy

SG – Sjetý Gumy/-
Cypaty den 2015  R
Established:2010
Genre:Hard Rock
Origin:Šenov - Czech Republic
Active:still active
Web:http://www.sgband.eu/

Sample

V roce 2010 se dva rockoví bardi a kamarádi, basový kytarista Dušan Folwarczný (R.U.R) a kytarista Pavel Slíva (Salamandra), kteří mají své „hrady“ jen pár metrů od sebe domluvili, že si jen tak spolu „zajamují“ a při akordech typu Smoke on the water (D. Purple), Paranoid (B. Sabbath) či Grinder (J. Priest) zavzpomínají na staré dobré rockové časy a pecky.

Slovo dalo slovo a tak se sešli uvnitř Dušanovy tvrze, kde k tomu v jedné budově na nádvoří Dušan vyčlenil vhodnou místnost, alias zkušebnu. Pro správný chod a sound si k tomu přizvali chlapíky stejného ražení, kytaristu Aleše Klimšu (ex-Punishment) a bubeníka Lumíra Outratu (ex-Bastard) a bylo téměř vymalováno.

Po několika společných zkouškách začala totiž již skoro úplná kapela získávat nový rozměr a kluci se přistihli, že stále častěji tvoří vlastní hudební nápady, aranže a rify, a tak se rozhodli doplnit poslední článek rozjíždějícího se motoru. Dali hlavy dohromady a jako posledního oslovili zpěváka Láďu Tomise (ex-Hrot, ex-Doga, ex-Bastard, dnes J. Schelinger revival band), který se po poslechu skladeb této partičky hrající syrové hard & & heavy „sabbathovsko-judasovského“ typu bez váhání ujal mikrofonu a psaní textů. Vznikla nová formace již dávno „zajetých“ muzikantů s názvem SG, která se věnuje vlastní tvorbě.

V roce 2012 dochází k personální změně na postu zpěváka. Láďu Tomise nahrazuje nový muž Radim 'Strach' Smuž., se kterým SG vstupují do další etapy kapelního života.

V roce 2016 rozšiřuje kapelu klávesák Vít Hovjadský ( ex- Lautr ), který současně působí i v kapele R.U.R. Group.

Rok 2017 se stává personální změnou bicmanů. Z nedostatku času a pracovního vytížení odchází Lumír Outrata a objevuje se nová ženská bubenická tvář Kristýna Sibinská. Kapela SG je opět v plném obsazení.