close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

eE eS eM* ‎– ByloNebyloRybaNaruby


Reviews (Metal)


Written by Guzdan on Wednesday 31.8.2016 18:20, read: 1103×
/files/images/alba/R-8695702-1471888862-8501.jpeg.jpg

eE eS eM* ‎– ByloNebyloRybaNaruby CD (vlastní vydání)
Je sršní jed opravdu tak jedovatý?
Ne, není. Oproti včelám je jejich jed podle vědců pětkrát až padesátkrát méně jedovatý. Nižší toxicita sršního jedu je dokázána i koeficientem LD50, což je množství jedu, po jehož podání zemře polovina testovaných živočichů. Tento koeficient je u sršně větší a proto je jed méně toxický. „Na základě výzkumu pánů Kulike a Habermann je zřejmé, že LD50 se u sršně pohybuje v rozmezí od 10-90 mg/kg. Což je jak píší zhruba 1,7-15 x méně než u včel. Každopádně je jisté, že jed sršňů není tak jedovatý jako ten včelí. Takže ústně přenášená úsloví jako, že sedm bodnutí sršně usmrtí koně a tři pak stačí člověku nejsou opodstatněná. Jed tvorby Eine Stunde Merzbauten je pouze zdánlivý. Jde pouze o pocit navození otravy, jsou bez toxinů. Bolesti hlavy a studený pot dostává jen a pouze nezasvěcený posluchač.


Bodnutí od sršně je nebezpečné pro malé děti, starší či nemocné lidi a především pro alergiky. Obecně mají všichni zástupci blanokřídlých jako je vosa, včela, čmelák nebo právě sršeň ve svých žihadlech jed. Na rozdíl od takových mravenců, kteří mají ve svých kusadlech kyselinu mravenčí. Sršní jed obsahuje acetylcholin, chemická zkratka Ach. Eine Stunde Merzbauten ve svých kusadlech ani žihadlech nemají nic. Však dokáží být velmi nebezpeční lidem závislým pouze na dechovce nebo ach, ich, och popu. Zde pak dochází k zahlcení mozkové kapacity která může přejít až v koma.


Imunitní organismus alergiků ale reaguje na jednu bílkovinu, která je v jedu vos i sršní obsažena.  „Žádný z uvedených jedů není tak toxický, že by mohlo dojít ke smrtelným otravám zdravých a dospělých osob, dokonce ani po větším počtu bodnutí. A to platí také v případě jedu sršního. Zvláštní nebezpečnost je tomuto vyhubením ohroženému zvířeti přisuzována neprávem.“ Alergikům doporučujeme než zapálit hnízdo Eine Stunde Merzbauten a tím vyhubit poskrovnu žijící a tvořící druh. Raději si s Kedar Lepokem sednou a bavit se o poezii. Zjistí že tento druh není tak nebezpečný, jak se zdá býti. 


Mostecká kapela eE eS eM právě vydává svou pátou profilovou desku ByloNebyloNaruby
Pevně usazená tříčlenná sestava ve dvou částech představuje 


Livezavršení práce se saxofonem. V první půli (dvě skladby) posluchač vyslechne výsledek koncertu, jak nakonec dopadnul. Závěr disku poté nabízí podobu koncertu, jak znít mohl. Studiová sešlost je rozdělena do 97 dílků, jako vstřícný krok nespokojeným fanouškům a recenzantům, kteří měli výhrady k předlouhým kompozicím z minulosti.
Oba zvukové záznamy byly pečlvě ošetřeny masteringem, aby výsledek splňoval současné standardy minimálně průměrného audiofila.
Maximálně snesitelnou úroveň hlasitosti již není nutno připomínat, ovšem rádi bychom upozornili na funkci RANDOM eventuálné SHUFFLE přehrávání.


AtRybaNaruby
Mastered By – Roman*
Recorded By, Mixed By – Alex* (35:31)


1 KdybyBylyVPrdeliRyby
Synthesizer [3Pi], Effects – Radek*
Tenor Saxophone, Effects – Honza*
Vocals, Effects – Zdenek* 21:45


2 NemuselyByBytRybniky
Effects, Vocals – Honza*
Synthesizer [3Pi], Effects – Radek*
Vocals, Effects – Zdenek* 13:36


plus dalších 97 skladeb


JsouDveVeciNaSveteCoSmrdiJakoRybaAJednoJeRyba
Electronics [SoudniRekorder], Effects – Zdenda*
Recorded By, Mixed By, Mastered By – Romek*
Synthesizer [3Pi], Effects – Radex*
Tenor Saxophone, Effects – Jenda*


Label:
Napalmed ‎– none
Format:
CD, Album, Limited Edition, Numbered 
Country:
Czech Republic
Released:
Aug 2016
Genre:
Electronic
Style:
Free Improvisation, Avant-garde Jazz, Electro, Noise


https://www.discogs.com/artist/3886832-Eine-Stunde-Merzbauten

 

 


 


Comments




Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
10 and 1? [numerically]