close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Rozhovor se skupinou Witch Hammer


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Monday 10.10.2016 10:30, read: 1746×
/files/images/rozhovory/img00026.jpg

Alan – Ahoj. Tak po delší době jsme opět v kontaktu. Někteří čtenáři (posluchači) Witch Hammer neznají. Tak kapelu v staro-novém představte a sdělte co v současné době hrajete, protože on už to tak čistý jednotvárný heavy metal není.
Petr - No takže, jediná změna na postech v kapele je ta, že nám ubyl 1 člen, a to kytarista Olin. Jinak jsme stará trojka WITCH HAMMERovská, takže Honza - kytara, zpěv, Petr´- baskytara a Robert bicí. Co se týče toho hudebního vývoje, tak máš pravdu, že čistý heavy metal to už není. Jako každá kapela, tak i my se hudebně vyvíjíme, takže jsme to chtěli hodit trošku více do toho Rock´n´rollu, tak aby to bylo víc nářezové, a míň takové starodávně metalové, jak z 80-tých let, co jsme hrávali kdysi :-)
Takže sami posluchači asi posoudí podle nových skladeb, že jsme to trochu zjednodušili a hodili jsme to trochu více do toho Rock´n´rollu.
 
 
Alan – V loňském roce jste měli tři podstatné záseky v kapele.Jaké to byli? A pokud chcete můžete říci i proč?
Petr -Jak jsem už řekl v první otázce, tak asi narážíš na to, že jsme teda o toho jednoho člena chudší...takže to byl první taková ta zásadnější změna.
Takže místo 4 jsme zůstali ve třech. A potom taky podstatná změna je na postu managera. Třetí si moc nevybavuju, ale asi tuším, že by to mohla být ta čeština.
My jsme vlastně 3 desky nahráli v angličtině a na té poslední desce už jsme měli jednu skladbu česky a vlastně tak nějak jsme se rozhodli, že ta čeština bude to pravé ořechové i do budoucna. Myslím že nám to sedí víc a lidi na to dobře reagujou, takže ten důvod byl jednoznačný, že do češtiny to bude lepší.
 
 
Alan – Odchod Olina vás jako muzikanty tedy nepoznamenal. Hledali jste náhradu?
Petr - No ono už když ten Olin toho času dříve moc neměl, tak jsme pár koncertů ve třech už hráli, i když byl ještě Olin v kapele a zjistili jsme, že to jde. Třošku jsme se báli, že kdybychom místo něj někoho vzali, tak jak by to dopadlo s kapelní chemií...tohle nikdo z nás neví. Usoudili jsme, že v troj-členném obsazení nám to šlape taky, je to takové přímočařejší, lepší, takže jsme nikoho nehledali, nepořádali žádné konkurzy a bylo jasné, že zůstaneme tak jak jsme, tzn. ve třech.   
 
Alan – Výměna Angličtina za Češtinu. Proč tato změna? Mě to tedy sedí, ale přeci jen lidé vás znali jako kapelu Anglicky zpívanou.
Petr -Je to proto, že to nesedí jenom tobě, ale že to sedí i většině posluchačů. Takže ta čeština přirozeně vyplynula z toho, co nám lidi říkali na koncertech a co jsme si vlastně zkusili i na té naší poslední řadové desce NEVER STOP, kde skladba VZDOR A VZTEK byla už v češtině. Zjistili jsme, že to funguje, takže proč nepokračovat?
 
Alan – Do třetice EPCD Cejchy. EP je předzvěstí alba. Tak jak album, bude nebude a kdy?
Petr - Album určitě bude! Album jsme měli v plánu už celkem delší dobu, ale jelikož proběhly ty změny,  o kterých už jsme se bavili, tak se to trošku posunulo. Teď je reálný termín leden 2017, kdy nastupujeme do studia. Tam budeme točit plnohodnotnou čtvrtou řadovou desku. Takže deska bude! Bude se točit v lednu a až se dotvoří veškeré práce s bookletem a vším co to obnáší, tak já myslím, že březen 2017 je celkem reálný termín, kdy by deska mohla vyjít
 
Alan – Jak je to u vás s koncertováním,v novém hávu. Nemáte tak trochu opad. Nebo se pozvánky trochu více rozjely, když jste sáhli po Češtině?
Petr - No tak koncertů trošku ubylo, to je pravda. Bylo to zapříčiněno jednak těma změnama, ale taky abych se přiznal, je to tím, že ten trh je strašně přesycený. Kapel je strašně moc a my jelikož fungujeme nějakých 16 let, tak taky už nepatříme mezi kapely, které by hráli za pivo a za párek...což bohužel spousta kapel našeho ražení (úrovně) provozuje, takže né každý pořadatel si může dovolit nás pozvat. Tím samozřejmě nechci říct, že bychom brali nějaké šílené prachy, ale aspoň to minimum které potřebujeme nám prostě spoustu organizátorů nechce dát. To znamená, že jsme vybírali opravdu jen ty koncerty, které za to stojí a které to naše minimum (alespoň cestovní náklady a spol.) splňuje. Čili to byl asi hlavní důvod, proč těch koncertů nebylo tolik. 
 
Alan – Najmutí managera, který (která) se stará o propagaci. Dobrý tah? Dobrý tah!
Petr - Jak už jsem říkal, managera jsme měli, ale bohužel poslední půlrok už na to neměl tolik času. Takže my abychom se nezastavili, protože kapela musí jít neustále kupředu, tak jsme se rozhodli pověsit inzerátek, že hledáme nového managera a zadařilo se. Asi po dvou týdnech se nám skutečně ozval managerský tým z čech, takže změna! :-) Zatím nás totiž vždy měli manageři jen tady z okolí z moravy. Takže uvidíme. Jsme sami zvědaví, jak to dopadne, jelikož jsme chtěli víc do čech už strašně dlouho prorazit, tak věříme v to, že to bude plodné. :-)  
 
Alan – Obrazový materiál, bude k nové desce, nebo až po vydání alba?
Petr - Myslím si, že by to mělo jít souběžně. Jelikož se točí nová deska, tak nemá smysl dělat klip před tou deskou, když vlastně ještě ani není natočená hudba. Čili já myslím, že obrazový materiál rozhodně bude. Na 1 až 2 skladby určitě! a ten první klip asi vydáme souběžně s vydáním desky, abychom to hezky mohli zpromovat.
 
Alan – Díky za rozhovor, další počítám dáme při vydání nového alba u MetalGate.
Petr - No kéž by :-) Ale já myslím, že my žádnou vydavatelskou společnost nepotřebujeme, protože v dnešní době to chodí tak: Všechno si natoč, všechno si udělej a zaplať a pak nám odevzdej hotový produkt. My už se na tobě pak budeme tak nějak přiživovat...My si to raději uděláme vlastním nákladem, budeme si to prodávat sami a určitě se uslyšíme i bez MetalGateu... :-)

 

 

 

http://www.witchhammer.cz/

 

 

 

 


 


Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
8 and 11? [numerically]