close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Rozhovor se skupinou Grady Ann


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Monday 26.2.2018 12:04, read: 784×
/files/images/rozhovory/DSC00272.JPG

Alan – Ahoj rockeři. Ze začátku kdo jste, co hrajete, a odkud jste?
GA – Ahoj! Jsme netradičně šestičlenná hard rocková kapela a i když jsme každý z jiného koutku kraje, zkoušíme v Blovicích.


Alan – Představte složení kapely a u členů řekněte zda hrál i v jiných kapelách.
GA – Tak začneme kytarou. Na tu hrají Martin Voráček a Jirka Matoušek. Pak rytmiku udávají basák Honza Votýpka a bubeník Petr Hůrka. U mikrofonů se tísní Josef Bárta a Petr Šperl. Každý z nás už fungoval nebo dosud funguje i v jiných hudebních formacích. Máme i manažerku Miri Koky Kokoškovou.


Alan – Grady Ann jste z Blovic, což je jak kamenem dohodit do Spáleného Poříčí. Nechtěli jste si zahrát na Basinu? A jste pravidelnými návštěvníky tohoto festivalu?
GA – Tak vzdáleností je to kousek, to je fakt, ale hudební cesta je tam i z Blovic velice dlouhá, trnitá a dnes prakticky i nemožná, protože letošní ročník Basinu pořadatelé odpískali. Každý festival větších rozměrů je asi Mekkou každé kapely.


Alan – Pojďme na album. V letošním roce vyšla prvotina Grady Ann. Jak se album jmenuje, kolik je tam skladeb a jak dlouhé album je? 
GA – Desku jsme nahrávali v lednu v pražském studiu Musicmap v KD Mlejn. V Praze se to i míchalo. Je na ní deset písniček, které jsou takovým průřezem naší tvorby. Nejsme zase tak moc v povědomí posluchačů, abychom mohli desku pojmenovat jinak než názvem kapely Grady Ann a k tomu jsme dali No.1.


Alan – Kde jste album nahrávali? Jakj dlouho jste album nahrávali? A řekněte nám veškerou práci kolem nahrávání které jste měli?
GA – Jak jsem už odpověděl v předchozí otázce, bylo to v Praze - Stodůlkách v KD Mlejn. Veškeré finanční otázky kolem nahrávání a vydání CD si vzal na svá bedra náš chlebodárce a sponzor společnost Toi Toi. Tak starost kapely o CD se vlastně zúžila jen na nahrání písniček po jednotlivých nástrojích. Ostatní se už událo mimo nás, ale určitě si nějaký „Jáchym vzal všechny nástrojové a zpěvové linky a hodil je do stroje“ a ze stroje máme CD.


Alan – Kde budete album křtít? A budete mít pozvané i hosty? Přizvanou přátelskou kapelu také?
GA – Křest ještě nemáme vyřešený, ale určitě pozveme všechny lidičky, co nás podporovali,chodili na naše vystoupení a drželi nám palce i ve složitých chvílích. Na křest pozveme i kapely, které s námi vždy spolupracovaly a slušně jednaly.


Alan – Jak máte rozdělenou starost o kapelu mezi členy? Kdo zajišťuje co?
GA – Chod kapely má na starosti Petr Šošon Hůrka. Vše kolem termínů zkoušek a příprav vyřizuje Jirka Matoušek. Termíny hraní, webové stránky a veškerou agendu dělá manažerka „Koky“. Finance si řídí Jirka Johny Matoušek (tatíček kytaristy Jirky Matouška).


Alan – Texty a hudba. Kdo je hlavním textařem kapely? A kdo dělá hudbu?
GA – Hudbu tvoří a následně pak všem vtlouká do hlav Martin Voráček. Texty píše také Martin a některé písničky otextoval Šošon.


Alan – Co ostaní členové kapely? Také s něčím přijdou do mlýna, jak se lidově říká?
GA – V rámci možností do mlýna každý něco nosí. Třeba u kluků z Klatov nemůžeme chtít, aby jeli uklízet zkušebnu do Blovic. Ale na druhou stranu nám dělá Petr Šíša Šperl radost se svoji snahou a přístupem. Na zkoušky a na vystoupení třeba jezdil i s rozdrceným kotníkem na kriplkáře. Josef například přijel na festival z dovolené. Jenže z maličkostí vznikají velké věci.


Alan – Díky za rozhovor.
GA – Rádi jsme pokecali!


http://bandzone.cz/_86021Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
3 and 13? [numerically]