close

Rating:

Your Rating:

(Minus - Worst   ;   100% -Best)

Search:
icon

Rozhovor seskupinou Eufory


Interviews / Reports


Written by Guzdan on Monday 28.5.2018 21:20, read: 297×
/files/images/rozhovory/eufory_fotos.jpg

Alan – Ahoj chlapci. Jakse daří heavy metalové partě ze Slovenska?
Eufory – Ahoj, darí sa nám skvelo. Koncertujeme, skúšame a robíme to čo nás baví.


Alan – Vy jste v první polovine roku 2018, přesněji uvedeno, na jaře. Vypustili po třech letech další album mezi lidi. Řekněte nám o tom trochu více.
Eufory – Bola to dlhá a strastiplná cesta ale nakoniec sme to zvládli a naše druhé CD Higher and Higher je konečne medzi ľuďmi. Za tri roky produkovania tohto albumu sa kapela vyhrala na koncertoch a druhý album je myslím, že prepracovanejší a nič sme nenechali náhode.


Alan – První dlouhohrající album jste měli v roce 2015. Druhé Higher and Higher, vydáváte letos. Změny v hudebním aranžmá album nese jaké, oproti albu prvnímu?
Eufory – Rozdiel oproti prvému albumu je ten, že sa výrazne zmenil zvuk celej kapely, či už na albume alebo live koncertoch. Skladby sú viac prepracovanejšie ako sme už spomenuli a dotiahli sme ich pre nás do väčšej dokonalosti ako na prvom albume. Svoj názor si každý môže utvoriť sám. Jedine čo k tomu treba je vypočuť si debutový a nový album.


Alan – Rok 2017 až 2018 je i rokem ve změně sestavy. Kdo odešel a kdo přišel? A jak se nový příchozí odrazil na tvorbě skladeb? 
Eufory – Po dlhotrvajúcom napätí v kapele sa náš dlhoročný spevák Ľuboš Senko, rozhodol po vzájomnej dohode dať si pauzu na dobu neurčitú a nahradil ho Norman Power, známy z kapely Porta Inferi. Norman bol súčasťou našej zostavy približne mesiac, odspieval jeden koncert ale k tvorbe nových skladieb na album Higher and Higher sa nedostal nakoľko Ľuboš prehodnotil svoj postoj k pôsobeniu v kapele a rozhodol sa že vo svojej dlhoročnej práci bude pokračovať. S Normanom sme sa rozišli v dobrom a Ľuboš sa vrátil práve v  čas aby svoje myšlienky a nápady zakomponoval do pripravovaných skladieb a aj vďaka tomu náš nový album dostal takú podobu v akej ho dnes prezentujeme. 


Alan – Album jste nahrávali kde? Jak dlouho nahrávání trvalo? A měli jste producenta? Nebo jstesi vše tvořili sami?
Eufory – Album sme nahrávali u kamaráta v Pure sound studio, ktoré sa nachádza v Žiline. Hlavný spev a vokály sa robili v GM recording studio Jablunkov. Finálny mix a mastering sa dokončoval v Grapow studio Zvolenská slatina. Produkcia trvala rok a od Rolanda sme čakali iba mix ale mal svoje kreatívne chvíle a producensky zasiahol do niektorých skladieb. 


Alan – Salbem se chystáte kam všude? A řekněte i zahraničí. Protože v současné době jste kapelou už docela i známou.
Eufory – Nový album sme odprezentovali už na tour koncom februára 2018 s kapelami Power 5 (CZ) a Scream Maker (PL) v Poľsku, Čechách a Slovensku. Momentálne sa pripravujeme na festivaly po Slovensku a Českej republike.


Alan – Na album určitě vznikne obrazový materiál. Zatím jsem zaznamenal jeden klip. Co bude následovat? A v jakém pojetí obrazový materiál bude?
Eufory – Do budúcna máme naplánovaný videoklip k novému albumu, ale ku ktorej skladbe si zatiaľ necháme pre seba. Zatiaľ je možné si pozrieť lyrics video ku skladbe What a Shame!


Alan – Trochu nám více poodhalte kapelu. Úspěchy, kdy jste vznikly a dění kolem kapely v kostce.
Eufory – Aktívne sa na scéne pohybujeme od roku 2015, to je aj rok vydania nášho debutu. K tomuto však predchádzalo zohrávanie kapely a personálne zmeny ako sme už spomenuli ale v tejto zostave fungujeme od roku 2014. Naše úspechy sú myslím predovšetkým dva vydane albumy a vystupovanie na veľkých pódiách ako Masters of rock, Terchovský budzogáň a Turiec fest. Kapela sa zúčastnila aj niekoľko súťaží Rock of, Muzikomat kde sme vyhrali prvé miesto.


Alan – Při natáčení alba Higher and Higher, zažili jste nějaké vtipné chvíle? Podělíte se o ně? 
Eufory – Konkrétne pri natáčaní albumu sme nič úsmevné nezažili, pretože sme to brali asi dosť vážne ale s koncertov máme dosť vtipných situácií ako napríklad náš basák na Terchovskom budzogáni spoločensky unavil, zaspal na trávniku v backstage a našli ho až po skončení festivalu, kde si ho manažér musel prísť osobne vyzdvihnúť a ospravedlniť sa za neho.


Alan – Díky za rozhovor, a snad někde na festivalu se sejdeme.
Eufory – Tiež veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalší rozhovor a aj stretnutie. Zdar.


http://bandzone.cz/eufory    


Comments
Add new comment

Name:
Web:
Text:
:) :( :-D :-P :-I :-S ;-) :-O :-* }:-0 8-) $-D :-X :`} :-V :,-( [:o) O:o) >:-> :-! (B)    URL: www.* | http://*
12 and 9? [numerically]